Rodinná eko-farma v Jižních Čechách

Fotky z farmyFARMA U LESA je rodinná farma, nacházející se v jihočeské obci Sudoměřice u Bechyně. Farma se zabývá převážně zemědělskou činností – výkrmem brojlerů, prodejem nosných kuřic a krůt, chovem masného skotu plemene Aberdeen Angus, ustájením koní. Na farmě dále provozujeme agroturistiku, výcvik koní a jezdců, na statku je možné se i ubytovat . Na farmě našlo domov i několik menších zvířat, jako například pár chovných lam (v současné době s mládětem), psi, papoušci, kozlíci, beránci, okrasné slepice nebo kachny. Hospodaříme na osmdesáti hektarech pastvin a dvaceti hektarech luk. Více informací o jednotlivých činnostech naleznete na stránkách tohoto webu. Rádi Vás na naší farmě uvítáme.

 

 


Současnost farmy

Farma vnikla v těsné blízkosti původního statku rodiny Šonků. Statek je v současné době částečně zrekonstruovaný, v části bydlíme a část je určená pro ubytování hostů. K dispozici máme dva prostorné apartmány, zařízené ve venkovském stylu. Farma u lesa byla založena v roce 1992, kdy byly tzv. na zelené louce vybudovány první dvě haly na výkrm brojlerů s kapacitou 50 tisíc kusů. V roce 1995 byla přistavěna třetí hala a následně v roce 1997 hala čtvrtá. Celková kapacita je v současné době 110 tisíc kusů.

více informací...

Ubytování na statku

 Od léta 2012 Vám nabízíme ubytování ve dvou nově zrekonstuovaných apartmánech, které vznikly přestavbou hospodářských budov. V apartmánu jsou k dipozici dvě ložnice, prostorný obývací pokoj s kuchyňským koutem a koupelna. K dispozici je televize, lednička, mikrovlná trouba, rychlovarná konvice, sporák. Kapacita jednoho apartmánu je 4 osoby, po dohodě možná přistýlka - 1 osoba.
Dále máme k dispozizi dva pokoje se společenskou místností a kuchyňkou. Každý pokoj má svou koupelnu s WC. K ubytování dále patří zastřešené venkovní posezení a velký gril. Pro ubytované klienty nabízíme uschování kol, motocyklů apod. v uzamykatelné části statku, auta se parkují přímo před budovou.

více informací...